چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸

مسوول انجمن طناب زنی دختران:

یکی از اهداف اصلی برگزاری همایش مجازی ورزش‌های همگانی، مشارکت حداکثری دانشجویان است

خانم زینال زاده

مسئول انجمن طناب زنی دختران و عضو کمیته فنی دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی وزارت بهداشت گفت:از لحاظ سطح فنی در این دوره از همایش مجازی، آیین نامه ها ساده تر نوشته شده بود چون بیشتر هدف جذب دانشجویان جدیدالورود بود. قوانین نسبت به المپیاد ورزش‌های همگانی متعادل تر شده بود تا شاهد مشارکت بیشتری از دانشجویان علوم پزشکی باشیم.

زینال زاده در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: امسال در بین ۹ رشته ای که در دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی برگزار شد رشته طناب زنی بیشترین مشارکت را داشت و حدود ۸۰۰ نفر در بخش دختران حضور داشتند که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیشترین تعداد نفرات شرکت کننده را داشت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه برگزاری مستمر این رشته، آگاهی و آمادگی دانشجویان به نسبت سالهای گذشته بالاتر رفته بود و خطاها نسبت به ادوار گذشته کمتر شده بود.

مسئول انجمن طناب زنی دختران و عضو کمیته فنی دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه رشته طناب زنی بیشترین تعداد شرکت کننده رو داشت و استقبال زیادی شده بود استمرار این رشته ورزشی می تواند فواید بسیاری روی سبک زندگی از جمله بالابردن سطح آمادگی سیستم قلبی و عروقی داشته باشد و قطعاً هر چقدر دانشجویان از مزایای این رشته آگاهی بیشتری داشته باشندو بیشتر به سمت آن جذب بشوند می‌توان با رویکرد بهتری در دوره پسا کرونا هم این رشته راتوسعه دهیم.

زینال زاده اظهار کرد: با توجه به اینکه در دوره کرونا برگزاری مسابقات در سطح کشور در اکثر نهادها و دانشگاه هاو وزارت علوم و ... همچنان ادامه دارد و همه به سمت فعالیتهای غیرحضوری رفتند و از طرفی در این مدت بستر فعالیت ای غیرحضوری فراهم شده ، هر چقدر دانشجویان ما زودتر ورود پیدا کنند می توانند در میادین دیگر موفق تر حاضر بشوند و هر چقدر هم زودتر جذب این فضا بشوند میزان اعتماد به نفس آنها بالاتر خواهد رفت.

وی در خصوص داوران این دوره از همایش مجازی گفت: برای داوری این دوره از رقابتها ، از داوران مجرب فدراسیون ورزش های همگانی دعوت به عمل آمد .مسابقات طناب زنی امسال در یک ماده پرش جفت ساده-سرعتی در یک دقیقه انجام شد.

زینال زاده با اشاره به اینکه به پیشرفتهای قابل توجهی در رشته طناب زنی در میان دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی دست یافته ایم، خاطرنشان کرد: برگزاری این المپیادها و همایشهای مجازی، فارغ از کسب نتیجه و بحث رقابت، به افزایش تحرک، نشاط و مهارتهای ورزشی دانشجویان کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی می بینم دانشجویان علوم پزشکی علیرغم مشغله وتحصیل و در زمان شیوع کرونا، از محیط های خوابگاهی یا منازل خود، فیلم‌های ورزشی خود را در قالب مسابقات، جهت داوری ارسال می کنند، امیدواری زیادی حال می‌شود و خوشحال هستیم که برگزاری این المپیادها و مسابقات ورزشی، انگیزه، پویایی و نشاط آن را مضاعف کرده است.

وی برگزاری کارگاههای آموزشی را مقدم بر برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی دانست و گفت: یکی از اهداف ما بعد آموزشی و انتقال قوانین و مقررات ورزشی به دانشجویان علوم پزشکی و آشنایی آنها با تکنیکها و مهارتهای ورزشهای مختلف است و قبل از برگزاری مسابقات والمپیادها، کارگاههای آموزشی با حضور کارشناسان تربیت بدنی برگزار می شود تا سطح فنی مسابقات افزایش یافته و ورزشکاران با حداقل خطا و اشتباه، گام به مسابقات بگذارند.

او گفت: طناب زنی یک رشته ورزشی ساده و مفرح است که مولفه های سرعت و دقت در آن از اهمیت خاصی برخوردار است و به لحاظ سلامتی این ورزش مهیج برای همه سنین مناسب است و باعث بهبود عملکرد دستگاه تنفسی و قلب و عروقی می شود. این ورزش فضا و مکان زیادی نمی طلبد و به ابزار خاص پیشرفته نیازی ندارد و تنها با یک طناب و در یک فضای دومتری می توان این ورزش مفرح را در هر زمان ومکانی انجام داد و روزانه سه دقیقه طناب زنی باعث می شود سلامت دستگاه قلبی و عروقی تضمین شود.

امسال در دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی وزارت بهداشت در رشته طناب زنی در مجموع براساس آمار،  ۱۱۰۸ شرکت کننده از دانشگاههای علوم پزشکی مشارکت داشتند و فیلم های مسابقات خود را جهت داوری به اداره ورزشهای همگانی وزارت بهداشت ارسال کردند که از این تعداد ۳۱۱ نفر دانشجوی پسر و مابقی دختر هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.