یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸

به همت کانون‌های دانشجویی و به مناسبت ماه مبارک رمضان ؛

دومین اردوی جهادی "فرهنگی آموزشی" دانشجویان دانشکده گراش برگزار شد

گراش

به همت کانون های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی گراش و به مناسبت "ماه مباک رمضان و شب های قدر"، دومین اردوی جهادی "فرهنگی آموزشی" پنج شنبه اول اردیبهشت ماه در روستای کنگ و ریشه شهرستان گراش برگزار شد.

به گزارش مفداگراش به همت کانون های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی گراش، به مناسبت "ماه مباک رمضان و شب های قدر"، دومین اردوی جهادی "فرهنگی آموزشی" پنج شنبه اول اردیبهشت ماه در روستای کنگ و ریشه شهرستان گراش برگزار شد.

این اردوی جهادی با حضور۱۷ نفر از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی گراش و با هدف آشنایی دانشجویان با روستاهای شهرستان گراش و ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان و والدین آنها در مناطق محروم انجام شد.

مسایل بهداشتی از جمله روش صحیح مسواک زدن و شستن دست ها به دانش آموزان این روستا آموزش داده شده و با اجرای تئاتر، مفهوم بهداشت و نظم به صورت نمایشی به آن ها نشان داده شد. همچنین به دانش آموزان رتبه اول مدرسه جوایزی اهدا شد.

به موازات بازی و آموزش به دانش آموزان ، والدین آن ها نیز با کمک های اولیه آشنا شده و به تعدادی از آنها جعبه کمک های اولیه هدیه داده شد . شیوه های صحیح فرزندپروری از موضوعات دیگر جلسه والدین بود.

ایستگاه سلامت و سنجش فشارخون و قندخون اهالی روستا از جمله برنامه های این اردوی جهادی بود.

همزمان با ارائه خدمات آموزشی و درمانی در مسجد ، تیم شناسایی اردوی جهادی، خانه بهداشت و مدرسه روستا را مورد بررسی قرار داده و کمبودها و نیازمندی های مردم را شناسایی کرد.

در انتهای برنامه، پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با همکاری بچه های روستا، افطاری درب خانه های مردم توزیع شد.

گزارش تصویری این اردو را از لنز دوربین مفداگراش ببینید :

https://mefda.ir/photo/283561