سه‌شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶

برگزاری کرسی آزاداندیشی با موضوع جمعیت و فرزندآوری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

گزارش تصویری / کرسی آزاداندیشی با موضوع جمعیت و فرزندآوری

به همت نهاد مقام معظم رهبری و بسیج دانشجویی، کرسی آزاداندیشی با موضوع جمعیت و فرزندآوری در سالن جلسات شهید بهشتی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.

به گزارش مفدا، در این برنامه دانشجویان حاضر در جلسه دیدگاه های خود را در زمینه محاسن و چالش های ازدواج و فرزندآوری را مطرح کردند.

حجت الاسلام و المسلمین عوض نژاد معاون نهاد رهبری در دانشگاه که سخنران این برنامه بود در اظهاراتی به بیان محاسن ازدواج و فرزندآوری پرداخت و گفت: علی رغم اینکه مسائل اقتصادی همواره مد نظر جوانان امروزی در امر ازدواج است اما بایستی به سایر ابعاد و محاسن امر جمعیت و فرزندآوری نیز توجه داشته باشیم.

وی افزود: نکته نظرات موافق و مخالف در این جلسه و همچنین با نگاهی به کف جامعه میتوان به این نتیجه رسید که مانع بزرگ برای فرزندآوری بحث مشکل اقتصادی است.

معاون نهاد رهبری در دانشگاه خاطر نشان کرد: اگر ما فرهنگ قناعت را مد نظر قرار دهیم و مدیریت کنترل هزینه داشته باشیم مانعی برای این امر وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین عوض نژاد همچنین گفت: همان طور که در احادیث و روایات آمده، فرزند به همراه خود رزق، روزی و برکت می آورد و سبب گشایش رحمت خداوند می‌شود.

وی بیان داشت: فرهنگ هایی که باعث شدند، خانواده ها از چند فرزندی به تک فرزندی و سپس به حیوان فرزندی کشانده شوند موجب شده که اکنون با سیر نزولی جمعیت مواجه شویم.

 معاون نهاد رهبری در دانشگاه همچنین گفت: امیدواریم با سیاست های نظام در بحث فرزندآوری شاهد افزایش جمعیت در کشورمان باشیم.

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.