شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

به مناسبت روز جهانی پرستار و در ادامه هفته سلامت؛

کنفراس آموزشی مهارت ارتباط موثر در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد

پرستار

به همت واحد آموزش بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) و همکاری اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان کنفراس آموزشی مهارت ارتباط موثر با نگاهی به مهارت ارتباط جراتمندانه با تدریس خانم سیده مریم دهقانی کارشناس سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی برای کلیه پرسنل در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) برگزار گردید.

به گزارش مفدا فسا، به همت واحد آموزش بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) و همکاری اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان کنفراس آموزشی مهارت ارتباط موثر با نگاهی به مهارت ارتباط جراتمندانه با تدریس خانم سیده مریم دهقانی کارشناس سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی برای کلیه پرسنل در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) برگزار گردید. در این جلسه دهقانی با بیان اینکه ارتباط مهمترین نیاز بشر می باشد افزود: 
ارتباط یک فرایند دریافت و ارسال پیام است که حداقل دو نفر در آن شرکت دارند و بر هم اثر متقابل می گذارند. وی با معرفی سه سبک ارتباطی پرخاشگرانه، منفعلانه و جراتمندانه؛  یکی از مهارتهای مهم در یک ارتباط موثر را داشتن رفتار جراتمندی دانست و گفت: انسانها تا زمانی که  با حقوق خود آشنا نباشند نه می دانند وظایفشان چیست و نه می توانند از حق خود دفاع کنند؛ پس عملا رفتار جراتمندی مفهوم خود را از دست می دهد.

کارشناس سلامت روان اظهار داشت: ازعمده ترین حق هر فرد این است که خودش را دوست بدارد، مورد احترام قرار بگیرد، بتواند نه بگوید و حق ابراز درخواست خود را داشته باشد. دهقانی درادامه، رفتار جراتمندی را یک رفتار بین فردی که در آن هرگونه احساس بجز اضطراب بیان می شود برشمرد و گفت در این سبک رفتاری احساسات و افکار فرد صادقانه، نسبتا رک، با در نظر گرفتن احساسات و آسایش دیگران و مناسب از نظر اجتماعی ابراز می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.