چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۸

آنچه گذشت در :

ویژه برنامه دانشجویی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی

جشن دانشجویی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی مقارن با هفته خوابگاه های دانشجویی

مقارن با هفته خوابگاه های دانشجویی، کانون دانشجویی شعر و ادب معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مشارکت اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و انجمن علمی سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، ویژه برنامه بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی را برگزار نمود که شما را به دیدن تصاویر این رویداد بزرگ دانشجویی از دریچه لنز دوربین مفدا بوشهر دعوت می کنیم.

به گزارش مفدا بوشهر، کانون دانشجویی شعر و ادب معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مشارکت اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت هفته خوابگاه های دانشجویی و تقارن آن با بیست و پنجم اردیبشهت ماه سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی، آیینی را با حضور هنرمندان و دوستداران زبان و ادبیات فارسی در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار نمود.
در مطلع این گردهمایی دانشجویی، آیات ابتدایی سوره قلم تلاوت گردید و پس از آن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران طنین انداز شد.

در ادامه گروه گروه نقاله خوانی کتابخانه خلیج فارس بوشهر به اجرای بخشی از شاهنامه فردوسی پرداخت.

سپس دکتر نسرین مظفری دکترای زبان و ادبیات فارسی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به ایراد سخنرانی در خصوص منظومه فکری حکیم ابوالقاسم فردوسی و تحلیل ابعاد و زوایای شاهنامه فردوسی پرداخت.

در ادامه مسابقه دانشجویی دانستنی های شعر و ادبیات فارسی توسط کانون دانشجویی شعر و ادب معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

پس از اجرای مسابقه ادبی دانشجویان، از محمد خلیلی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مؤلف کتاب حس دلدادگی تقدیر و تشکر گردید و این سفیر ادبی نظام سلامت استان بوشهر لحظاتی به خوانش مقدمه این کتاب پرداخت.

در ادامه دکتر حسین قائدی سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تشکر از کلیه عوامل و دست اندرکاران این رویداد دانشجویی، از کلیه دانشجویان جهت مشارکت در رخداد های فرهنگی و هنری دعوت به عمل آورد و از آمادگی کامل مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جهت اجرای برنامه های نشاط افزای دانشجویی خبر داد.

سپس شادمهر قلی زاده شاعر و دانشجوی هنرمند دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به اجرای زیبای قطعه ادبی آرش کمانگیر پرداخت که با تشویق حاضرین در این آیین دانشجویی مواجه گردید.

پس از اجرای شادمهر قلی زاده، گروه موسیقی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اجرای 4 قطعه موسیقی برنامه بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و  روز پاسداشت زبان فارسی را به فرجام رساندند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.