سه‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

اختصاص ۸۰ میلیارد تومان برای تأمین خوابگاه متأهلی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل/ ارائه روزانه ۵۰۰ خدمات در اردوهای جهادی مشگین‌شهر و گرمی

اردبیل/ تریبون آزاد

دکتر مهدی رهبر، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در برنامه تریبون آزاد که به همت جامعه اسلامی و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد، به سوالات دانشجویان پاسخ داده و دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به اردبیل را تشریح کرد.

به گزارش مفدا اردبیل، دکتر مهدی رهبر، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در برنامه تریبون آزاد که عصر دیروز در سالن آمفی‌تئاتر شهیدان نوعی‌اقدم دانشگاه برگزار شد، در رابطه با سوال یکی از دانشجویان در خصوص وضعیت خوابگاه دخترانه سبلان اظهار داشت: نبود فضای مناسب در خوابگاه دخترانه سبلان بر کسی پوشیده نیست؛ در رابطه با این موضوع، یا باید خوابگاه را تعطیل کنیم و یا با اصلاح شرایط فعلی، به فکر خوابگاه جدید و جایگزین برای دانشجویان این خوابگاه باشیم که پیگیر این موضوع هستیم و مکان‌یابی در حال انجام است.

وی در رابطه با کمبود فضای فیزیکی برای نهادهای دانشجویی، گفت: در معاونت فرهنگی و دانشجویی با مشکل کمبود فضای فیزیکی مواجه هستیم و در این رابطه، بازدیدهای بسیاری با حضور رئیس دانشگاه و حتی نمایندگان مجلس انجام شده و پیگیری می‌کنیم که با روش‌های مختلفی فضای فیزیکی را بهبود بخشیم؛ برنامه ویژه‌ای برای معرفی انجمن‌ها، کانون‌ها، تشکل‌ها، نشریات دانشجویی و شورای صنفی برای سالجدید تحصیلی خواهیم داشت.

در مباحث مالی، هیچ‌گونه ابهامی وجود ندارد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در رابطه با بحث شفافیت مالی در اجرای برنامه‌ها، بیان کرد: در راستای اجرای برنامه‌ها و حمایت مالی از آنها، هیچ گونه ابهامی وجود ندارد و تمامی هزینه‌ها با جزئیات در جلسات شورای تخصصی که حتی خود دانشجویان نیز حضور دارند، بررسی می‌شود؛ اثر بخشی برنامه‌های اجرای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و دانشجویان باید به آن توجه کنند.

دکتر رهبر با اشاره به محور برنامه‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی تصریح کرد: ۷ محور برنامه بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب برای فعالیت‌ها تدوین شده و این محورها بعلاوه سند جامع علمی کشور، سند مهندسی فرهنگی کشور و سند دانشگاه اسلامی، مبنای برنامه‌ریزی و تأیید و رد برنامه‌های درخواستی است.

کیفیت اردوهای جهادی مشگین‌شهر و گرمی در سطح کشور بی‌سابقه بود

وی در رابطه با برگزاری اردوهای جهادی در شهرستان مشگین‌شهر و گرمی، گفت: این اردوهای جهادی به مدت ۹ روز و با همکاری قرارگاه جهادی شهیدان نوعی‌اقدم دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و قرارگاه جهادی الکفیل، برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه افزود: روزانه بیش از ۵۰۰ نوع خدمات در این اردوهای جهادی به مردم ارائه شد که حدودا شامل ۵۰ مورد درمان ریشه، ۱۵۰ مورد ترمیمی و ۳۰۰ مورد کشیدن دندان بود.

دکتر رهبر تصریح کرد:‌ در این اردوهای جهادی پشتیبانی‌ها و تأمین امکانات با قرارگاه جهادی الکفیل بوده است. در اردوی مشگین‌شهر نیروی انسانی ۵۰ درصد توسط دانشگاه و ۵۰ درصد توسط قرارگاه الکفیل تأمین شد؛ در اردوی شهرستان گرمی ۱۰۰ درصد بحث درمان و تأمین نیروی انسانی با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بود.

تصویب ۲۵ بند در سفر وزیر بهداشت به اردبیل

دکتر رهبر در خصوص سفر وزیر بهداشت به اردبیل، اظهار داشت: وزیر بهداشت به عنوان نماینده دولت در بحث تنظیم بازار در اردبیل حضور یافته بود و به همین دلیل، به طور کامل در اختیار دانشگاه نبود و برگزاری جلسات متعدد در استانداری، وقتی برای دیدار با دانشجویان ایجاد نکرد.

وی در ادامه افزود: خرید مجتمع سبلان و تخصیص اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی برای تأمین خوابگاه متأهلی، احداث بیمارستان هزار تختخوابی سینای اردبیل، تأمین اعتبار تکمیل دانشکده پیراپزشکی، بازسازی آمبولانس‌های فرسوده فوریت‌های پزشکی، بازسازی تأسیسات بیمارستان امام خمینی (ره) و احداث پاویون برای انترن‌ها و رزیدنت‌ها در این بیمارستان، تأمین و خرید ۲۰ دستگاه دیالیز برای استان، تأمین اعتبار خرید دستگاه EPS، تکمیل ساختمان مسکن متخصصین در استان، خرید تجهیزات مورد نیاز مرکز ناباروری، تأمین اعتبار خرید دستگاه زباله‌سوز برای بیمارستان‌ها و تکمیل انبار دارویی از جمله مهم‌ترین مصوبات سفر وزیر بهداشت به اردبیل بود.

کد خبرنگار: ۰۴۰۶۰۱

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک کنید.

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.