سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹

به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران؛

کوهنوردان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، قله "حوض دال" را زیر پا گذاشتند

صعود تیم کوهنوردی

تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز با صعود به قله ۴۳۲۰ متری حوض دال، یاد و خاطره شهید سرفراز، "مصطفی چمران" را در سالروز شهادتش گرامی داشتند.

۱۸ تن از کوهنوردان تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران، به قله "حوض دال" در استان کهگلویه و بویراحمد صعود کردند.

به گزارش مفدا شیراز، تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز با صعود به قله ۴۳۲۰ متری حوض دال، یاد و خاطره شهید سرفراز، "مصطفی چمران" را در سالروز شهادتش گرامی داشتند.

دکتر محسن داودی با اعلام این خبر گفت: ۱۸ تن از اعضاء تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در شهر سی سخت، در استان کهگیلویه و بویراحمد و با پیمایش بیش از ۲۴ کیلومتر مسیر رفت و برگشت پیاده، بر فراز یکی از بلندترین قله های رشته کوه دنا ایستادند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: ۵ تن از شرکت کنندگان در این صعود پیروزمندانه، که با تلاش زیاد و آمادگی جسمانی کامل انجام گردید، برای اولین بار موفق به صعود به ارتفاعات بیش از ۴ هزار متر شده اند که از این بابت به این کوهنوردان خسته نباشید و خدا قوت عرض می کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادامه داد: این صعود بر اساس تقویم مصوب سالیانه این مدیریت و به مناسبت سالروز شهادت شهید سرفراز، "مصطفی چمران" برگزار گردید.

او از ادامه برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی در مناسبت های مذهبی و ملی در ادامه طول سال جاری خبر داد.

مسئولین فنی این صعود موفق، آقایان "جهانشاهی" و "اسماعیلی" بودند و سرپرستی برنامه بر عهده مهندس "ارجمند" بود.

مربیگری این صعود را دکتر "دلاوی" بر عهده داشت.

کوهنوردان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، قله "حوض دال" را زیر پا گذاشتند