چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۳

برگزیده مرحله نهایی بیست وششمین جشنواره قرآنی هدهد از دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:

انس با قرآن کریم آثار بی‌نظیری در زندگی شخصی و اجتماعی دارد

برگزیده جشنواره قرآنی هدهد

برگزیده کشوری حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: تأثیر انس با قرآن کریم در زندگی  شخصی من  بسیار زیاد بوده، در حقیقت من زندگی خود را مدیون حفظ قرآن هستم و الحمدلله موفقیت های شخصی و شغلی را برای بنده فراهم کرده و در تمامی فعالیت هایم اثر مستقیم و غیر مستقیم داشته است. که بیان این موضوع قطعاً در چند جمله نمی‌گنجد.

فاطمه افشارمنش  دانشجو دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ، حافظ کل قرآن کریم و نفر سوم حفظ بیست جزء قرآن بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاه های علوم پزشکی کشور در گفت و گو با مفدا جیرفت با اشاره به فعالیتهای قرآنی خود گفت :بنده از دوران کودکی شروع  به کلاس های روانخوانی و تجوید نمودم و به طور جدی از سن ۱۲ سالگی حفظ قرآن را شروع کردم و تا ۱۵ سالگی به اتمام رسید.

وی افزود : به لطف خداوند موفق شدم در بیست و ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت در رشته حفظ ۲۰ جزء در بخش دانشجویان مقام سوم مرحله کشوری را به دست آورم و به مرحله ملی راه پیدا کنم.

حافظ کل قرآن در خصوص سطح مسابقات بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد اظهار داشت : سطح مسابقات و داوری خصوصا در مرحله نهایی بالا بود و کیفیت خوب تلاوت متسابقین از نقاط قوت جشنواره بیست و ششم بود. به نظرم برگزاری اینگونه مسابقات در شکل گیری فرهنگ قرآنی درجامعه دانشگاهی کشور نقش بسزایی دارد، چراکه دانشجویان ، آینده سازان این مرز و بوم هستند و خصوصا دانشجویان می توانند طلایه داران انتقال فرهنگ دینی و قرآنی  در حوزه سلامت به نسل های آینده باشند.

وی به عواملی که در کسب رتبه کشوری تاثیر داشتند اشاره کرد و گفت : اول از همه لطف و عنایت خداوند، تلاش و حمایت های خانواده ام باعث کسب رتبه برتر کشوری در این دوره از مسابقات شد.

فاطمه افشار منش به دانشجویان علاقمند به رشته حفظ قرآن کریم توصیه  کرد: ابتدا به علاقمندان به حفظ قرآن کریم توصیه میکنم که قبل از شروع حفظ، تسلط کافی بر روی روانخوانی و تجوید قرآن به دست آورند و در کنار حفظ به معانی و مفاهیم قرآن هم توجه داشته باشند چرا که با رعایت این نکات، ادامه مسیر آسان خواهد بود و با برنامه منظم و اراده قوی می توانند حافظ کل قرآن بشوند. ترویج و گسترش محافل قرآن باعث ایجاد انگیزه می شود تا افراد بیشتری وارد این عرصه شوند و بتوانند قطره ای از دریای بی پایان قرآن کریم را برای خودشان بهره ببرند. علاقه و انگیزیه دو نکته مهم برای رشد و پیشرفت در مسیر رسیدن به اهداف و خواسته‌هایمان است. کسانی‌که علاقه‌مند به حفظ قرآن هستند می‌توانند از لحظه لحظه ثانیه‌های خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

وی در خصوص برکات حفظ قرآن کریم در سبک زندگی فردی و اجتماعی گفت : تلاوت و حفظ قرآن کریم در اخلاق و رفتار انسان‌ها بسیار موثر است و تأثیرآن در زندگی  شخصی من  بسیار زیاد بوده ، در حقیقت من زندگی خود را مدیون حفظ قرآن هستم  و الحمدلله موفقیت های شخصی و شغلی را برای بنده فراهم کرده  و در تمامی فعالیت هایم اثر مستقیم و غیر مستقیم داشته است. که بیان این موضوع قطعاً در چند جمله نمی‌گنجد.

در پایان از مجموعه معاونت فرهنگی دانشجویی و واحد قرآن و عترت دانشگاه برای اطلاع رسانی و زحماتشان صمیمانه تشکر و قدردانی میکنم.

خبرنگار: سید ابوالفضل موسوی

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.