شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴

پیام تبریک دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به مناسبت روز مهندس

دکترایرانی خواه

پنجم اسفندماه، زادروز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی دانشمند بزرگ ایرانی و روز مهندس نامگذاری شده است که این روز را به همه تلاشگران عرصه مهندسی و مهندسان دانشگاه علوم پزشکی قم تبریک می گویم.

بدون شک نامگذاری روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلامی، به نام روز مهندس، در راستای توجه به نقش والا و ارزشمند تلاشگران این عرصه بوده که این دانشمند برجسته به عنوان پایه گذار عصر نوین علم و تکنولوژی ایرانی مطرح است.

مهندس در اندیشه و تاریخ ارزنده ایران اسلامی یادآور و تداعی کننده ابتکار، نوآوری و خلاقیت است که زمینه‌ساز رشد و محرک موتور پیشرفت کشور خواهد بود و به تعبیری باید گفت که برای مهندسین بن بستی وجود ندارد، آنان یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

شایستگی و توانمندی مهندسان ایرانی، امروز در جهان بر کسی پوشیده نیست و مهندسان به عنوان سرمایه تخصصی کشور، قادرند با بهره مندی از توانمندی های خود در عرصه‌های علمی، جامعه را در رسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار یاری کنند.

مهندسان کاربلد و متعهد حوزه های مختلف در  دانشگاه علوم پزشکی قم طی سال های اخیر با تلاش های وافر و ارزنده خود علاوه بر توسعه و نوسازی بخش های مختلف در زمینه طراحی و احداث پروژه های فاخر آموزشی رفاهی پردیس دانشگاهی،  بیمارستان فرقانی، بیمارستان شهدا، کلینیک های ویژه و... دوشادوش مهندسین توانمند و پرتلاش حوزه فناوری و اطلاعات و دیگر عزیزان مرتبط، تلاش های گسترده ای انجام داده اند که اگر اقدامات شایسته آنها در کنار دیگر زحمات عزیزان نبود، قطعا شاهد این حجم فعالیت عمرانی در عرصه توسعه زیرساخت های سلامت استان  نبودیم.

اینجانب ضمن تبریک مجدد به مناسبت روز مهندس از تمامی مهندسان متعهد و خدمتگزار دانشگاه تقدیر و تشکر کرده و آرزوی موفقیت برایشان دارم.

دکتر ابوالفضل ایرانی خواه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.