یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت‏‎‎‎‏‎؛

توانمندسازی و کیفی‌سازی کانون‌های فرهنگی را در دستور کار داریم

اولین روز نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در حاشیه دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به اهمیت رشد کانون‌های فرهنگی گفت: کانون‌های فرهنگی رشد خوبی داشته‌اند و در ادامه این رشد نیاز است توانمندسازی و کیفی‌سازی کانون‌های فرهنگی را هم در دستور کار قرار دهیم.

امیرلله‌گانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به مدت دو روز ۲۰ و ۲۱ اسفند ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی و آموزشی صندوق رفاه دانشجویان در حال برگزاری است، ضمن اشاره به اهداف بلند مدت معاونت فرهنگی دانشجویی در راستای ارتقاء توانمندی‌های کانون‌های فرهنگی به خبرنگار مفدا گفت: این نشست دو روزه مخصوص دبیران و کارشناسان کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و با هدف توانمندسازی کانون‌های فرهنگی برگزار شده و مجموعاً ۶۰۰ نفر از دبیران کانون‌های فرهنگی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در آن شرکت دارند.

وی ادامه داد: سعی کردیم در این نشست دو روزه برنامه‌هایی را برای توانمندسازی فعالان فرهنگی در دستور کار قرار دهیم. همچنین فایل‌های آموزشی و برنامه‌هایی را در قالب کارگاه‌های آموزشی و گردهمایی قرار داده‌ایم که فعالان فرهنگی دانشگاه‌ها می‌توانند در این نشست‌ها در مورد مسائل مختلف با هم به گفتگو بپردازند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت برنامه‌های روز نخست این نشست را تشریح کرد و گفت: در روز نخست نشست کارگاهی با نام "حل مسئله نوآورانه" داریم که در واقع نوعی تکنیک است که با هم افزایی و همفکری گروهی، دانشجویان می‌توانند یک موضوع را مطرح و در مورد آن به حل مسئله بپردازند. در واقع فعالان فرهنگی از طریق خلاقیتی که دارند روش‌های جدیدی را برای حل یک مسئله پیش‌بینی می‌کنند. یکی از حُسن‌های این کارگاه‌ها یادگیری روش حل مسئله است و دانشجویان می‌توانند مشکلات خود را در کانون‌ها و در دانشگاه از طریق آموزشی که در این کارگاه می‌بینند، حل کنند.

لله‌گانی در مورد برنامه‌های روز دوم نشست توضیح داد و گفت: در روز دوم این نشست کارگاه‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف و فعالیت‌های تخصصی هر کانون برگزار خواهیم کرد و از اساتید با تجربه و متخصص در رشته‌های مختلف برای شرکت در این کارگاه‌ها دعوت کرده‌ایم.

 وی ادامه داد: همچنین در ادامه نشست دو روزه یک گردهمایی گروهی از تمامی کانون‌ها برای بحث و تبادل نظر در بین دبیران کانون‌های فرهنگی داریم و در ادامه نیز انتخابات مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در خصوص برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی برای فعالیت کانون‌های فرهنگی گفت: طبیعتاً اصلی‌ترین سیاستی که در خصوص کانون‌های فرهنگی در دستور کار داریم, کیفی‌سازی فعالیتهای فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی است و بر روی توانمند سازی کانون‌های فرهنگی برنامه ریزی خواهیم داشت.

وی بر مبحث آموزش فعالان فرهنگی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و بیان داشت: فعالان فرهنگی باید از طریق آموزش‌ها و شرکت در کارگاه‌های تخصصی با اساتید بزرگ کسب تجربه کنند و بتوانند در کار گروهی تمرین داشته باشند و از این راه امیدواریم شاهد این باشیم که کانون‌ها رشد کیفی بیشتری داشته باشند.

لله‌گانی افزود: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار است تدوین نظام نامه‌های آموزشی در زمینه تخصصی کانون‌های فرهنگی است و  درصدد هستیم آموزش کانون‌ها به سمت  استانداردسازی پیش برود.

وی خاطرنشان کرد: طرحی در دست داریم به نام نظام‌نامه آموزش کانون‌ها و با توجه به این طرح استانداردسازی آموزش را در سه سطح مقدماتی،‏ متوسطه و پیشرفته انجام می‌دهیم.

لله‌گانی در پایان افزود: این نظام نامه‌ها یکی از کارهایی است که در سطح معاونت فرهنگی برای کانون‌های فرهنگی و متناسب با هر کانون تدوین می‌شود وبه دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد که امیدواریم بتوانیم در مسیر توانمندسازی و کیفی‌سازی کانون‌ها در سال ۱۳۹۷ گام برداریم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.