سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳

گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی دزفول

آیین گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی دزفول

د ع پ دزفول

همزمان با هفته پژوهش آیینی با حضور ریاست دانشگاه و به همت مدیریت پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

به گزارش مفدا دزفول، همزمان با هفته پژوهش آیینی با حضور ریاست دانشگاه و به همت مدیریت پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

این نشست با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و نواختن سرود ملی کشورمان آغاز و با دعوت مجری از دکتر پریدار رییس دانشگاه علوم پزشکی ادامه یافت.

"دکتر پریدار" ضمن تبریک این هفته به موانعی که سد راه پژوهشگران می شود اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ایران در چاپ و تعداد مقالات مقام نخست را در منطقه کسب کرده است لکن باید دید که اثر آن در جامعه چیست و چه مقدار از مشکلات جامعه را می توان حل نمود. ایشان ارتباط کار پژوهشی با تکنولوژی را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: سعی کرده ایم در طول مدت حضورم در دانشگاه واحد های آزمایشگاهی و بافت شناسی را به سمتی ببریم تا از دل آنها قالبی برای کارهای پژوهشی ایجاد کنیم. زیر ساخت ها در حدی که پژوهشگران و دانشجویان بتوانند به فعالیت بپردازند وجود دارد لکن حرکت ما کند است چرا که اساسا ماهیت کار پژوهشی کند است. ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول در آخر با تبریک به پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی افزود: از فعالیت ها و زحمات این عزیزان آگاهم. می دانم که مباحث مالی در کار های پژوهشی راضی کننده نیست اما این مسیری است که پژوهشگران باید عاشقانه طی کنند و از موانع مسیر دلسرد نشوند.

"دکتر موذن معاونت آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه" با ایراد سخنانی بر لزوم تیمی بودن کار پژوهشی تاکید کرد و اظهار داشت: در سامانه علم سنجی که از سوی وزارت بهداشت طراحی شده است و به مقایسه حوزه پژوهش در دانشگاه های سطح کشور می پردازد، طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی دزفول رشد خوبی داشته است.

در ادامه همچنین مدیر پژوهش دانشگاه با اعلام این خبر که ما پذیرای طرح های تحقیقاتی علاقه مندان هستیم، طی گزارشی در باب عملکرد یک ساله حوزه پژوهش، بهبود و ارتقا کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، تغییر در طراحی کتابخانه از حالت بسته به باز، راه اندازی کتابخانه دیجیتال، برگزاری نمایشگاه کتاب را برشمرد و عنوان کرد: آزمایشگاه فیزیولوژی، رفتاری و بافت شناسی در دانشگاه احداث شده است.

"دکتر کسانی" گفت:  h-indexدانشگاه در پایگاه اسکوپوس در طول سال گذشته روندی صعودی داشته است و از 7به 11 رسیده است.

از دیگر بخش های این برنامه پخش کلیپ پیرامون فعالیت های یکساله حوزه پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی دزفول بود که اسامی آن بدین شرح است:

پژوهشگران برتر هیئت علمی: دکتر محمد امین بهمنش، دکتر عباس مرید نیا، خانم بهرامی و دکتر مجتبی دولتشاهی - پژوهشگر برتر غیر هیئت علمی: آقای وحید کرمی

پژوهشگران برتر دانشجویی: آقای محمد فیروزبخت، خانم نسترن میرسام یزدی، آقای مهدی حاتمی دزدارانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.