عناوین ویژه

 • حکمت های قربانی کردن در اسلام ۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۶:۳۴

  کانون قرآن و عترت ماوا میگوید:

  حکمت های قربانی کردن در اسلام

  قانون‌گذار احکام اسلام خداوند حکیم است و تمام دستورات و قوانین اسلام بر اساس حکمت‌های بسیار دقیق و سودمند برای مخلوقات وضع شده است، هر چند ممکن است ما از بسیاری از علل و حکمت‌های آن آگاه نباشیم.علما با استفاده از آیات و روایات حکمت‌ها و فلسفه‌های متعددی برای قربانی در حج بیان کرده‌اند که کانون قرآن و عترت ماوا به بعضی از آنها اشاره می‌کند:

 • وبیناریک روزه آموزش مداوم " کاربرد فناوری در دوران کووید-19" ۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۱۷:۱۵

  با همکاری مهارتکده و گروه فناوری اطلاعات سلامت

  وبیناریک روزه آموزش مداوم " کاربرد فناوری در دوران کووید-19"

  پنجشنبه ۲۴ تیر به همت مهارتکده و با همکاری گروه فناوری اطلاعات سلامت وبینار یک روزه آموزش مداوم " کاربرد فناوری در دوران کووید-19"با تدریس دکترمظاهری، دکتر مقبلی و دکتر سیفی، با هدف معرفی فناوری‌های جدید در دوران کوید-19 و نحوه عملکردشان در مقابله با کرونا برگزار گردید.

 • دیدار ریاست و معاونین علوم پزشکی وارستگان با معاون آموزشی دانشگاه فردوسی ۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۱۷:۰۵

  گزارش تصویری

  دیدار ریاست و معاونین علوم پزشکی وارستگان با معاون آموزشی دانشگاه فردوسی

  روز شنبه مورخ 26 تیر ماه در جلسه ای رئیس علوم پزشکی وارستگان دکتر جهانگیر، معاون اموزشی دکتر کیفی و مدیران گروه های اموزشی با معاون اموزشی دکتر پیشقدم و دکتر بیگدلی مدیر برنامه ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه فردوسی دیدار کردند

 • علائم سنگ کیسه صفرا چیست؟ ۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۱۱:۴۵

  علائم سنگ کیسه صفرا چیست؟

  سنگ کیسه صفرا (کوله لیتیاز) یعنی تشکیل سنگ داخل کیسه صفرا؛ کیسه صفرا عضوی در بخش تحتانی کبد است که صفرای ترشح‌شده از کبد در آن تجمع یافته و هنگام نیاز از طریق مجرای صفراوی مشترک به روده باریک ریخته می‌شود.مجتبی حاجی پور دانشجوی رشته تغذیه با راهنمایی دکتر اندیشه نوروزیان درباره علائم، درمان و دلایل بروز این بیماری توضیح میدهد.

 • همه اعمال روز عرفه ۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۰۹:۵۰

  به همت کانون قرآن و عترت ماوا

  همه اعمال روز عرفه

  طی ایام سال، روزها و ساعاتی هستند که از فضیلت بیشتری نسبت به روزهای دیگر برخوردارند و خداوند آنها را بسیار گرامی داشته است شب و روز عرفه از جمله این ایام بافضیلت است. روز عرفه نهمین روز از ماه ذی‌الحجه نیز اعمال مخصوص خودش را دارد که کانون قرآن و عترت ماوا آناها را بیان میکند

 • جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود(3)؟ ۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۱۲:۳۲

  بخش سوم

  جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود(3)؟

  در بخش سوم از سری ویدیوهای جهان پس از کرونا که توسط زهرا اسماعیلی و فائزه راجع تهیه شده است، دکتر سپیده حسن زاده عضو هیئت علمی گروه علوم آزمایشگاهی وارستگان،درباره نحوه عملکرد واکسن ها توضیح میدهد و در ادامه ملاحظات تزریق واکسن را شرح داده و درباره جهش های ویروس کرونا نیز توضیحاتی ارائه میدهد.

 • خطاهای شناختی افراد قبل از ازدواج ۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۱۰:۴۷

  دفتر مشاوره علوم پزشکی وارستگان

  خطاهای شناختی افراد قبل از ازدواج

  خطاهای شناختی که به صورت افکارهای منفی بروز میابد، به افراد اجازه می‌دهد که قوانین و فرض‌های غلط درباره خود، دیگران و دنیا را با وجود شواهد نقض بسیاری که در طول زندگی با آن مواجهه می‌شوند، هم‌چنان حفظ کنند. دفتر مشاوره علوم پزشکی وارستگان در این مقاله به خطاهای رایج شناختی که قبل از ازدواج شایع هستند و میتوانند روابطمان را دستخوش تغییر می‌کنند، میپردازد.

 • 20 باور غلط درباره ازدواج ۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۶:۳۷

  دفتر مشاوره علوم پزشکی وارستگان

  20 باور غلط درباره ازدواج

  اگر در آستانه ازدواج هستید؛ آیا به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا قصد ازدواج دارید؟هر کسی دلایل مختلفی برای ازدواج دارد؛ اما گاهی این دلایل از سوء تفاهم‌هایی درباره­ ازدواج آمده است. بهتر است واقع بینانه قبل از ازدواج قبل از ازدواج این دلیل‌ها را زیر ذره بین ببرید و به دنبال اصلاح باورهای غلط باشید.

 • ازدواج سالم در جوانان ۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۶:۰۷

  ازدواج سالم در جوانان

  ازدواج از فرآیند های بسیار با اهمیت در تمام ادیان ، به خصوص دین مبین اسلام محسوب می شود زیرا در ازدواج، زوجین می پذیرند که در قبال زندگی خانوادگی مشترک تعهداتی را بپذیرند. دفتر مشاوره علوم پزشکی وارستگان در این مقاله به بررسی اصول انتخاب همسر که از مهمترین تصمیمات فرد در زندگی است، میپردازد.

 • معرفی دانشجویان افغانستانی به علوم پزشکی وارستگان ۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۷:۱۲

  گزارش تصویری

  معرفی دانشجویان افغانستانی به علوم پزشکی وارستگان

  مهندس شکیب یکی از فعالان موسسه زنان افغانستان، در بازدید از مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان خواستار افزایش ارتباطات از طریق همکاری در برگزاری کارگاه های مهارتکده، برگزاری دوره های هماتولوژی، برنامه تبادل دانشجو و همچنین معرفی دانشجویان افغانستانی برای رشته علوم و صنایع غذایی در علوم پزشکی وارستگان شد.

 • جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود؟ ۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۱۱:۵۵

  بخش اول

  جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود؟

  در این ویدیو که توسط زهرا اسماعیلی و فائزه راجع تهیه شده است، دکتر سپیده حسن زاده عضو هیئت علمی گروه علوم آزمایشگاهی وارستگان به این موضوع میپردازد که آیا پس از واکسیناسیون، کرونا تمام میشود و اگر کرونا تمام شود، دنیای قبل کرونا شبیه دنیای بعد از کرونا خواهد بود؟

 • جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود(2)؟ ۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۱۲:۱۰

  بخش دوم

  جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود(2)؟

  در بخش دوم از سری ویدیوهای جهان پس از کرونا که توسط زهرا اسماعیلی و فائزه راجع تهیه شده است، دکتر سپیده حسن زاده عضو هیئت علمی گروه علوم آزمایشگاهی وارستگان، انواع واکسن های کرونا را معرفی کرده و از نظر فاکتورهایی مانند عوارض، روش های تولید آنها، ایمنی که در بدن ایجاد میکنند و... مقایسه میکند.

 • اصطلاحات رایج در مجلات علمی که باید بدانید ۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۳:۱۴

  اصطلاحات رایج در مجلات علمی که باید بدانید

  آشنایی با اصطلاحات تخصصی در مقاله نویسی از نکاتی است که بسیاری از دانشجوها و محققین به آن توجه نمیکنند، اصطلاحاتی که اطلاع دقیق از آنها می تواند کمک بسزایی در رسیدن به یک مقاله خوب علمی برای مرجع دهی یا آموزش باشد. کمیته دانشجویی EDC در این مجموعه اینفوگرافیک اصطلاحات رایج در فرآیند مقاله نویسی را آموزش میدهد.

 • مهلت دریافت کارت کنکور ارشد رشته ھای گروه پزشکی فردا پایان می یابد! ۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۰۰:۰۰

  مهلت دریافت کارت کنکور ارشد رشته ھای گروه پزشکی فردا پایان می یابد!

  آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ھای گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ یکشنبه ۲۷ تیرماه می‌باشد. لازم به ذکر است که داوطلبان برای دریافت کارت باید فرم خوداظهاری کرونا را تکمیل کنند.به منظور رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی کلیه داوطلبان، افرادی که مبتلا به بیماری کرونا هستند، از سایر داوطلبان جدا شده و در فضایی مجزا امتحان خواهند داد.

 • صفر تا صد لیسانس به پزشکی ۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۷:۲۳

  صفر تا صد لیسانس به پزشکی

  دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: به وزارت بهداشت تا سال ۱۴۰۲ فرصت داده شد در رشته‌های پزشکی تا ۳۰ درصد از مقطع کارشناسی پذیرش کند. به همین دلیل در این مجموعه اینفوگرفیک درباره شرایط ورود به دوره پزشکی از طریق لیسانس و جزئیات این طرح توضیح داده شده است.

 • پذیرش 30 درصدی پزشکی از لیسانس ۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۰

  پذیرش 30 درصدی پزشکی از لیسانس

  دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: به وزارت بهداشت تا سال ۱۴۰۲ فرصت داده می‌شود، در رشته‌های پزشکی تا ۳۰ درصد از کارشناسی پذیرش کند و انعطاف در تغییر رشته در بین مقطع کارشناسی و بالاتر از مزایای پیشرفته بودن کشور است و در آینده رشته‌های بین رشته‌ای تقویت می‌شود.

 • معرفی رشته علوم و صنایع غذیی ۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۶:۴۳

  معرفی رشته علوم و صنایع غذیی

  رشته علوم و صنایع غذایی گرایش کنترل کیفی و بهداشتی، رشته ای است که در آن دانشجویان با ایمنی وارزیابی کیفیت میکروبی، شیمیایی و فیزیکی غذا آشنا می‏شوند و علوم پزشکی وارستگان از مهرماه 1400 در این رشته پذیرش خواهد داشت.برای معرفی این رشته مجموعه اینفوگرافیکی توسط کمیته دانشجویی EDC تهیه شده است.

 • وبیناریک روزه آموزش مداوم " سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه تشخیص طبی " ۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۱:۵۷

  به همت گروه علوم آزمایشگاهی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  وبیناریک روزه آموزش مداوم " سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه تشخیص طبی "

  به همت گروه علوم آزمایشگاهی 3 تیر 1400 وبیناریک روزه آموزش مداوم " سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه تشخیص طبی " با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با تدریس اساتید پیشکسوت این حوزه از جمله دکتر وارسته،دکتر کرامتی ،دکتر برومند، دکتر هیرادفر و دکتر حبیبی برگزار گردید.